strona główna      aktualności     piosenki      zdjęcia z występów      recenzje          kontakt   
 
 
 
RECENZJE  
 

Wywiad z Agnieszką Rosner i Edwardem Zawilińskim - prowadzi redaktor Jan Stępień
Radio Kraków 4.02.2012

List od ambasadora z podziekowaniami za przygotowanie wieczoru kolęd polskich w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Tunezyjskiej.
Tunis, 19.12.2011

List od ambasadora p. Piotra Wojtczaka z pozdziękowaniami za artystyczną oprawę wieczoru Galowego kończącego II edycje konkursu Polak roku w Belgii.
Bruksela, 1.04.2009

Kobieta wamp, baba spod Myślenic, absolutna gwiazda - czyli Agnieszka Rösnerówna w Budapeszcie.
Głos Poloniii 10.2008

Recital liryczno-kabaretowy w Budapeszcie.
4.10.2008

Kobieta wamp, baba spod Myślenic, absolutna gwiazda - czyli Agnieszka Rösnerówna w Budapeszcie".
4.10.2008

"Barwy Małopolski" w Konsulacie.
Bruksela 25.08.2008

E-mail od p. Serhija Badika.
29.10.2007

Śpiew z ciarami w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu

Krakowski Salon Poezji
plik video 6,2 Mb, 24.09.2006

Bilety na recital po raz drugi
Super Express, 11.08.2006

Wiosenne śpiewanie

Festiwal O.B.O.R.A. 2006
Głos Wielkopolski, 22.05.2006

Miłość spełniona
10.04.2006

Makatki i muzyka
Dziennik Polski, 22 luty 2006

Austria: Kabaret E czyli Emigrant w Wiedniu rozwija skrzydła
Polonia dla Polonii, Grudzień, 2004

Loch Camelot w "Witkacym"
Tygodnik Podhalański, Sierpień 2002

 
 
 
 
 
 

Ambasada w Tunisie
 

Ambasada w Brukseli
 

Budapeszt
Głos Polonii, Budapeszt 10.2008
 

"Recital liryczno-kabaretowy w Budapeszcie. "
Budapeszt
Dzięki staraniom Pani Jadwigi Abrusán
i Samorządu Mniejszości Polskiej
V. dzielnicy Budapesztu, w dniu 4 października 2008 roku przybyła z Krakowa para artystów członków kabaretu Loch Camelot, którzy wystąpili
z recitalem liryczno-kabaretowym.
 
Wszytko to miało miejsce w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Kulturalnego im. J.Bema, który był współorganizatorem koncertu. Przybyłą Polonię powitała przewodnicząca SMP V. dzielnicy Budapesztu Jadwigi Abrusán zapraszając do występu gości z Polski, piosenkarkę Panią Agnieszkę Rösnerównę oraz Pana Edwarda Zawilińskiego kompozytora większości przedstawionych piosenek, który akompaniował, śpiewał i prowadził program..

Szeroki i urozmaicony program oraz osobowość Pani Agnieszki wytworzyła wspaniałą atmosferę na sali. Dzięki temu publiczność polonijna mogła poznać doskonałe walory aktorskie i sceniczne piosenkarki.
 
Budapeszt
 
Polonia Węgierska miała kolejną okazję poznać wspaniałych przedstawicieli kabaretu Loch Camelot.
 
 
 
Zdjęcia i tekst : Małgorzata Vegh
www.varsoviana.net

 

 
www.varsoviana.net, Budapeszt 4.10.2008
 

"Kobieta wamp, baba spod Myślenic, absolutna gwiazda - czyli Agnieszka Rösnerówna w Budapeszcie"
Budapeszt
4 października w salonie Polskiego Stowarzyszenia Kulturalnego im.J.Bema na Węgrzech na zaproszenie Samorządu Polskiego V dzielnicy Budapesztu ze spektaklem " Samotna miłość czyli cud! tra ! la! la!" wystąpiła znakomita gwiazda krakowskiego kabaretu "Loch Camelot" Agnieszka Rösnerówna , której urokliwie towarzyszył akompaniując na fortepianie, kompozytor większości wykonywanych przez artystkę piosenek i zarazem osobowość "Locha Camelota" Edward Zawiliński . Agnieszka Rösnerówna mówi o sobie, że nie jest aktorką, nie jest też stypendystką miasta Krakowa, a jest po prostu prawnikiem. Od maja 2006 roku jest laureatką III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. w Poznaniu, gdzie również uzyskała nagrodę publiczności Od 2001 roku występuję w kabarecie Loch Camelot przy ul. Św. Tomasza w Krakowie. 4 maja 2002 r. na deskach kabaretu odbyła się premiera jej solowego programu pt. "Szukaj mnie". Składają się na niego bardzo różne stylistycznie, a także historycznie piosenki. Śpiewa teksty W. Szymborskiej, A. Ziemianina, i A. Żarnowskiego.
 
W programie nie brakuje klasyki polskiej ( J. Tuwim, B. Leśmian, M. Hemar) i zagranicznej ( Cwietajewa, Wertyński, Piaf). To w Krakowie, a ja po obejrzeniu jej budapeszteńskiej "Samotnej miłości" stwierdzam, że Agnieszka Rösnerówna owszem jest aktorką i to niezłą, doskonale wciela się w przeróżne postaci od kobietki naiwnej, flirtującej z sobą i z życiem, po drodze spotykając na przykład "babę" spod Myślenic, po kobietę dojrzałą, wampa, absolutną gwiazdę, obiekt westchnień i niespełnienia wielu mężczyzn. A przy tym wszystkim orgromna doza humoru, liryki i piękna. Spektakl znakomicie dopełnia mężczyzna (prywatnie mąż Agnieszki), który poza grą na fortepianie również śpiewa, a robi to nie byle jak, doskonale oddając klimaty Wertyńskiego, a przede wszystkim niepowtarzalny klimat sentymentalnej, "jesienniejącej na jesień" miłości.
 
Nadzwyczaj przedni był to pomysł zaprosić tę niecodzienną parę artystów do Budapesztu, a jak się dowiadujemy ze źródeł półoficjalnych być może zawitają oni do nas ponownie już w grudniu tego roku. Oby się tak stało!
 
(b.)- Bożena Bogdańska-Szadai
Budapeszt 4.10.2008
 

"Barwy Małopolski" w Konsulacie
Agnieszka Rösnerowna - wokal, Edward Zawilinski - fortepian oraz Kazimierz Madej - dyrektor artystyczny.
 
Kabaret towarzyszył wystawie malarskiej "Barwy Małopolski". Zaprezentowano prace artystów z wielu krajów, które sa prezentowane cyklicznie przez galerie "U Jaksy" już od dziewieciu lat. Autorzy pochodzą z różnych środowisk i różnych szkół malarskich, co pozwala na wzajemne poznawanie się i budowanie szacunku i tolerancji dla różnorodnych postaw i poszukiwań. Techniki autorskie sa różne jak i rozwiązania formalne. Autorzy nie pragną szokować odbiorcy za wszelka cenę lecz tworzyć lepszy i bogatszy świat. Były wystawione prace z: Austrii, Słowacji, Polski, Hiszpanii, Włoch, Rumunii, Iranu, Ukrainy, Serbii, Finlandii, Węgier i Rosji.
 
Mieliśmy przyjemnośc usłyszeć na żywo kompozytora Edwarda Zawilińskiego oraz Dyrektora Kabaretu Pana Kazimierza Madeja. Pani Agnieszka jako wokalistka jest duszą kabaretu, która znakomicie wciela się w grane postacie, obdarzona cudownym, dźwięcznym głosem, pięknie harmonizującym z blond włosami jest usposobieniem słowianskiej artystki. Pani Agnieszka angażuje zmysly widza absorbując swoim śpiewem i zachowaniem na scenie jako kobieta i artystka. Radio Róża pozostaje w kontakcie z artystką, o nastepnych występach w Brukseli na pewno Państwa poinformujemy i polecamy będac wciąż pod wrażeniem wczorajszego występu.
 
Bożena Magdalena Pietrasz
Radio Róża, Bruksela 25.08.2008

e-mail

 
 
Super Express, sierpień 2006

 
 
Samotna miłość czyli smut z ciarami w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu

 
 
Super Express, sierpień 2006

 
 

 
 
Głos Wielkopolski, 22.05.2006

 
 
Kwiecień 2006

 
 
Dziennik Polski 22 luty 2006

 
 

Kabaret E istnieje od 2 lat pod przewodnictwem Adama Turczyńskiego. Zaczynał bardzo skromnie w salce parafialnej w kościele u ks. Wojciecha Kuczy. Obecnie korzystając z gościny w Piwnicy należącej do państwa Marii i Józefa Buczak - Stowarzyszenie "Takt" znacznie powiększył swoje grono stałych bywalców.
 
W pierwszej części programu powtórzono najlepsze piosenki z poprzednich występów. Anna Gądek jako Frania z miotłą awansująca do prawej ręki " szefa", satyrycznie i trafnie pokazała los Polek na emigracji. Niektóre, bardzo nastrojowe piosenki wykonała Teresa Ligęza-Krasnowski. W czasie występu śpiewano teksty poetyckie autorów: doc. ks. Bonifacego Miązek, Ewy Dan i Jadwigi Wójcik. Skecze w wykonaniu Bogusławy Haase i Elżbiety Akwa-Asare pokazane z dużym wdziękiem i temperamentem, rozbawiły na dobre szczelnie wypełnioną Piwnicę polonijną publicznością.
 
Występy Kabaretu "E" oklaskiwali także goście honorowi z konsulatu: radca-minister Tadeusz Oliwiński i konsul Andrzej Kuźma z małżonkami, doc. ks. Bonifacy Miązek ze swoimi studentami Slawistyki, prof. Grażyna Dyląg oraz autorzy tekstów piosenek.
 
Swoistego uroku dodał Kabaretowi "E" gościnny występ młodej, utalentownej skrzypaczki z Warszawy Joanny Kaniewskiej, przebywającej w Wiedniu na stypendium u znakomitego skrzypka Akademii Muzycznej prof. Edwarda Zientkowskiego. W jej wykonaniu brawurowo zagrany"Obertas" Henryka Wieniawskiego przy akompaniamencie Marka Kudlickiego na fortepianie, znanego pianisty i organisty oraz inne improwizacje bardzo podniosły poziom występu Kabaretu. Publiczność nie szczędziła braw dla profesjonalistów i amatorów.
 
Niespodzianką był występ piosenkarki kabaretowej Agnieszki Rösner z Edwardem Zawilińskim grającym na fortepianie i akordeonie, znakomitych artystów z kabaretu "Loch Camelot" z Krakowa. Powiało krakowską tradycją kabaretową, a każda z piosenek w świetnym wykonaniu aktorskim Agnieszki Rösner zachwyciła wymagającą wysokiego poziomu publiczność.
 
W Kabarecie wystąpili także muzycy soliści i akompaniatorzy, na fortepianie grała Krystyna Krynicka, na organach elektrycznych - Adam Jasik obchodzący właśnie swoje 52-letnie urodziny. Solo na fortepianie grał Tadeusz Leśniakowski.
 
Na zakończenie odśpiewano wspólnie z publicznością polską kolędę "Bóg sie rodzi, moc truchleje..." a choinka z lampkami wprowadziła nas w świąteczny nastrój zbliżającej się "Wigilijnej Gwiazdki". Pojaśniało nam swojską polskością....
 
Jeszcze długo nie mogli rozstać się rozbawieni polscy emigranci, świętowano urodziny, improwizowano wspólne śpiewy i fortepianowe popisy.
 
W sumie występ Kabaretu "E" to była świetna zabawa, dużo śmiechu, humoru i dobrej muzyki w wykonaniu nie tylko amatorów ale i profesjonalistów. Należą się słowa uznania dla wszystkich wykonawców na czele z Adamem Turczyńskim i organizatorów występu Kabaretu "E".
 
Z życzeniami dalszego pomyślnego rozwoju i coraz lepszego poziomu oraz Wesołych Swiąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich Rodaków !
 
Dr Janina Osses-Frei, Wiedeń, 18 grudnia 2004 r.

Wiadomość i zdjęcie pochodzą ze strony:
http://polonia.pap.com.pl
Polonia dla Polonii - Magazyn wiadomości nadsyłanych przez Rodaków ze świata
Grudzień 2004

 
 

 
 
Tygodnik Podhalański, Sierpień 2002

 
 
Loch Camelot